Results

 

SEASON 2015

 

SEASON 2014

 

SEASON 2013

 

SEASON 2012

 

SEASON 2011

 

SEASON 2010 (Mikkels first season on 500cc)

 

No.7 at DM U21

DSL Gold with Slangerup Speedway Klub

Danish Champ in 1. div. Slangerup Speedway Klub

 SEASON 2009 (Mikkels last season on 80cc)

 

Nr.2 ved speedclub Super A. 

Nr.4 samlet ved DM. 

Nr.2 ved 1.afdeling af DM i Holsted. 

Vinder over Sverige med landsholdet i Vojens. 

Nr.3 ved EM finalen i Vissenbjerg. 

Nr.1 ved EM semifinalen i Vissenbjerg. 

Nr.1 ved YGT finalen i Rybnik Polen. (VERDENSMESTER)

Nr.2 ved YGT semifinale i Rybnik Polen. 

Nr.1 ved YGT kvartfinale i Rybnik Polen. 

Nr.2 ved Nuser Cup i Fjelsted. 

Nr.1 ved DM/VM kvalifikation i Fredericia. 

Nr.2 ved træningsstævne i Vissenbjerg. 

Nr.3 ved træningsstævne i Fredericia.

Permanent landsholdskører.

 

SEASON 2008

Danmarksmester i 1.div. med SSK. 

Nr.4 på DT.s snitliste med 10,38. 

Nr.1 og dermed samlet vinder af David Superlight Talentcup.

Nr.1 ved 3.afd. af  David Superlight Talentcup i Holsted.

Nr.1 ved 2.afd. af David Superlight Talentcup i Vojens. 

Nr.3 ved DM finalen i Vissenbjerg. 

Nr.1 ved SM i Slangerup for 4. år i træk.

Nr.2 ved EM finalen i Czestochowa Polen.

Nr.1 ved semifinalen EM i Czestochowa Polen. 

Danmark vinder testlandskamp i Fredericia. Laver max. 

Nr.1 ved finalen (YGT) VM i Skærbæk. (VERDENSMESTER)

Nr.1 ved semifinalen (YGT) VM i Skærbæk.

Nr.1 ved 1.afd. af David Superlight Talentcup i Vojens.

Nr.1 ved Bent Jørgensens mindeløb A.gruppe med max.

Nr.3 i superfinalen ved Bent Jørgensens mindeløb.

Permanent landsholdskører.

 

SEASON 2007

Nr.1 ved SM i Glumsø for 3. år i træk. 

Nr.1 ved KM med max for 4.år i træk. 

Nr.1 på DT.s snitliste med 10,60. 

Nr.2 i holdturningen med Slangerup. (1.div.)

Nr.2 ved Speedclub Mesterskab Super A-Finale.

Nr.2 ved Speedclub Mesterskab Super A. 

Nr.1 ved DM finalen i Skærbæk. DANMARKSMESTER 2007.

Nr.4 ved det udsatte 10. juli stævne i Outrup. 

Nr.3 ved EM i finalen Rybnik Polen.

Nr.1 ved EM semifinale i Rybnik Polen.

Nr.2 ved YGT (VM) finalen i Czêstochowa Polen.

Nr.1 ved YGT (WM) semifinale i Czêstochowa Polen.

Nr.1 ved det traditionsrige Kr. himmelfartsstævne i Outrup.

Nr.1 ved YGT kval i Brovst.

Nr.1 ved DM semifinale i Outrup.

Nr.2 ved træningsstævne i Vissenbjerg.

Permanent landsholdskører.

 

SEASON 2006

Nr.1 SM med max point i Slangerup for 2.år i træk.

Nr.1 KM med max point for 3.år i træk.

Nr.6 DM-A finalen i Holsted.

Nr.7 på DT. snitliste med 7,7.

Permanent landsholdskører.

 

SEASON 2005

Nr.1 SM i Glumsø.

Nr.1 KM med max point for 2.år i træk.

Nr.2 KM-Par med Mads Høberg med max point.

Nr.14 DM-A finale i Fredericia.

Nr.16 på DT. snitliste med 6,51.

Wildcard til landsholdet.

 

SEASON 2004 (Mikkels first season on 80cc)

Nr.1 KM med max point.

Nr.2 KM-Par med Kenni Trasborg.

Nr.4 SM i Slangerup.

Nr.3 Anne Holms talentløb i Slangerup.

 

SEASON 2003 (MikkelS last season on 50cc)

Nr.1 DM-A finale i Holsted med max point.

Nr.1 DM-A Superheatet i Holsted.

Nr.2 SM i Slangerup.

Nr.3 Trasborgs sølvpladeløb i Slangerup.

Nr.2 KM-Par med Daniel Sørensen med max point.

Nr.1 KM med max point.

Nr.4 på DT. snitliste

 

SEASON 2002

Nr.8 Sjællandsmesterskabet i Glumsø.

Nr.5 Trasborgs sølvpladeløb i Slangerup.

Nr.4 KM-Par med Lasse Nørskov Nielsen.

Nr.4 KM.

Nr.1 Landsdelsmatch i Esbjerg for Sjælland.

Nr.4 Øernes cup i Glumsø.

Nr.1 DT. for hold 1.div. med Slangerup.

Nr.1 på DT. snitliste med 10,52.

Nr.4 DM-A finalen i Fredericia efter omkørsel om 3.pladsen.

Nr.5 DM-A revanche.

 

SEASON 2001 (Mikkels first season on 50cc)

Nr.1 Sjællandsmesterskabet i København grp. B.

Nr.2 Trasborgs sølvpladeløb i Slangerup.

Nr.1 KM-Par med Lisette Henriksen med max point.

Nr.4 KM.

Nr.4 DM-Revanche i København grp.B.

Nr.69 på DT. snitliste med 2,78.

 grey danmat   grupa azota greyscale  grey produal   etrasborg grey   selch suzuki grey   harberger grey 
  rema1000 logo grey ALAVA  saletrosan 26 grey munkedalracing grey  

 

 

SSK logo smedjerna uniatarnow